Hogy miről is beszéltem előző bejegyzésemben? Itt egy kis ízelítő:
A tábor mottója: „Nincs korlátja annak, amit együtt tudtok csinálni, ha lovad a részeddé válik.” (Pat Parelli)
Egy hete érkeztek haza a táborlakók a Hargita keresztény tábor központból, amely egyedi Erdély-szinten. Speciális lehetőségekkel van felruházva, ugyanis megteremti a körülményeket a mozgássérültek számára ahhoz, hogy akadálymentesen tudjanak közlekedni. Itt került megrendezésre immár második alkalommal a Keresztény lovas tábor mozgássérülteknek. A tábor főszervezői Jancsó István (az Olympicus Sport Klub alelnöke) és Simon András (a marossárpataki Újjászületés Egyesület elnöke). A több mint negyvenszemélyes tábort már a nyár eleje óta szervezgették egészen az indulás napjáig. Ám munkájuk folytatódott a táborban, a program szervezése, a szükséges korrigálása az utolsó napig elfoglaltságot jelentett. A tábor vezetőinek munkáját szorgos önkéntesek és külön meghívottak segítették. A hét minden napját a táborlakók áhítattal kezdték, amelyeket a meghívott lelkészek tartottak. A szervezők véleménye szerint és a visszajelzések alapján fontos, hogy a fizikai épülés mellett, amit a lovas élményterápia biztosított, lelki épülésben is részt vegyenek a táborozók. A szervezők külön köszönik a lelki táplálékot, az áhítatokat Gergelyfi Györgynek (református lelkipásztor) és Kis Ottónak (baptista misszionárius). Ugyanakkor köszönet a lovas vezetőknek, akik alázatos és segítőkész munkájuk mellett lovaikkal biztosították a táborban a lovas élményterápia megvalósulását (lovas vezetők: Ferenczi Margit, Csíki Attila, Sándor Péter és nem utolsósorban Szász Anna, aki egyenesen Debrecenből érkezett). Külön meghívott és egyben a táborozók példaképe is volt dr. Hajdi László, aki Magyarországról, Vácrátótról érkezett a Veló tanyáról párjával. László volt az, aki színesebbé tette a programokat és jó tanácsokkal látta el a lovaglásban résztvevőket. Dr. Hajdi Lászlóról tudni kell, hogy mozgássérültként nagy sikereket ért el lóháton. Otthon egy lovas tanya vezetője, a neves Veló tanyáé. A tanyáján az élménylovaglás mellett gyakorolni lehet a lovas terápiát. Ebből bemutatót tartott a mi táborunkban is. Hozott egy speciális hámot, nyerget, ami megkönnyítette a mozgássérültek lovaglását. Ez a hám és nyereg nagy segítséget és biztonságot nyújtott a lovaglóknak, ugyanis a deréköv és négy biztosító bőrpánt megvédte őket a leeséstől. A jó tanácsok mellett magára vállalta a tábori filmklub vezetését és utolsó estén a jó hangulatú nóta- és énekműsor megnyitóját.
A táborban résztvevők jelzése szerint is hasznos, élményben gazdag tábort zártak a szervezők, azzal a gondolattal, hogy jövőre ismét megszervezik a tábort, ha lehetséges, sokkal nagyobb létszámmal, hogy minél több mozgássérült személy részesüljön a pozitív élményekben.
A szervező csapat köszönetet mond mindazoknak, akik anyagilag és termékekkel segítették a tábor megvalósulását, létrejöttét (cégeknek, református és katolikus egyházaknak, polgármesteri hivataloknak és fizikai személyeknek).
Ifj. Csutor András
http://www.e-nepujsag.ro/op/article/mozg%C3%A1ss%C3%A9r%C3%BCltek-kereszt%C3%A9ny-lovas-t%C3%A1bora
Na ki emlékszik még?
Megosztás a facebookon